آثار تاریخی استان کرمانایرانگردیجاذبه های تاریخیدیدنی های بکر کرمانشهرستان بمکرمانگردیگالری تصاویر

نخلستان ها و قنوات ثبت جهانی بم+ ویو بزرگترین باغ شهر جهانی(اطلاعات کامل و مسیر دسترسی)

ایرانی ها شاید بم را بخاطر خانه باغ های قدیمی اش و دیوار های خشتی و باغ های خرمای منظم و مرتبش بشناسند. بم اما به واقع بیشتر از اینهاست.

بم یک هویت است. بیشتر از یک شهر است. بیشتر از یک جغرافیا است. بم یک تمدن است در جنوب شرقی سرزمین ایران. همین تمدن را با چند چیز می شناسند در ایران و در جهان. اولی اش خرما است. رطب مضافتی بم، شهرت جهانی اش را مدیون اقلیم مناسب، آب پاکیزه ی قنات ها، خاک حاصلخیز باغ ها و هوای پاک بم است. البته نظم و انضباط ذاتی مردم و باغ داران قدیمی و کنونی خطه ی بم هم در این حسن اشتهار بی تاثیر نیست. بمی ها استاد باغ داری اند. باغ های خرما و مزرعه های بم به قدری منظم و تمیز است که بیننده ناخود آگاه مجذوب این پاکیزگی می شود. آن ها مردمی شوخ طبع، با استعداد و اهل حساب و کتاب اند. مهمان نوازند و دوستان را گرامی می دارند. در میان مردم بم می توان چهره های سرشناسی در هنر، ادبیات، شعر و سیاست جستجو کرد.

ارگ بم که می گویند بزرگترین بنای خشتی جهان است و آن را با دیوار مشهور چین مقایسه می کنند، به واقع یادگار تاریخ اسرار آمیز و پر فراز و فرود شهری است که آمدن و رفتن های بسیاری را به خاطر می آورد.

بعد از خرما و ارگ، پرتقال و انار بم هم برای خودش اعتبار و شهرتی دارد. اگر چه جوانتر ها ممکن است با تعجب بپرسند: مگر بم انار هم دارد؟!

زلزله

بم اما در ذهن و قلب مردم ایران زمین بجز خرما، انار، پرتقال و ارگ با واقعه ای نیز گره خورده است. واقعه ای مصیبت بار که تمام ایرانیان را در اندوه و ماتم فرو برد. زلزله ی مهیب سال ۱۳۸۲ که در آن حدود ۷۰ درصد جمعیت شهر بم جان باختند و خانه های بسیاری تخریب شد. بم ولی توانست از آن فاجعه جان به در برد و اگر چه مجروح و خاک آلود، ادامه ی حیات بدهد و امروز دوباره پاکیزه و درخشان بر جغرافیای ایران چون گوهری سبز باقی بماند.

خرما مضافتی

خُرما یا رطب گیاهی تک‌لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگ‌های آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.

گستردگی گونه خرما عمدتاً در نیمکره شمالی و در کشورهای ایران، پاکستان، عراق، عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همچنین بیشتر کشورهای شمال آفریقا و ایالات متحده آمریکا است و در نیمکره جنوبی نیز به‌طور پراکنده دیده می‌ شود.

رطب مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملاً رسیده دارد. خرمای مضافتی یکی از خوش طعم ترین و دلچسب ترین انواع خرمای جهان است و این خرما که بیشتر به صورت رطب مورد استفاده قرار می گیرد، گوشت کافی و مطلوب، رنگ مشکی جذاب و رطوبت نسبتا بالایی، بین ۱۵% الی ۳۵% بسته به زمان برداشت از درخت و محل کاشت، دارد.

از آفت‌های مهم خرما می‌توان به کرم میوه‌خوار خرما، سوسک کرگدنی خرما و زنجره خرما را نام برد.
مرغوب ترین و خوش طعم ترین نوع خرمای مضافتی در شهرستان بم واقع در جنوب شرقی ایران پرورش می یابد. سطح زیر کشت این خرما در شهرستان بم و حومه در حدود ۲۸ هزار هکتار بوده و از این مقدار سالانه در حدود ۱۲۰،۰۰۰ تن برداشت می شود. مناطق دیگر کاشت این خرما در ایران، جیرفت و کهنوج در استان کرمان، و سراوان و ایران شهر در استان سیستان و بلوچستان است.

ویو بزرگترین باغ شهر جهانی (مشاهده نقشه)

 

قنات های دوقلوی ثبت جهانی بم (مشاهده نقشه)

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن