مقالات و اخبار گردشگری

وضعيت گردشگری کرمان از نگاه تورگردانان ۱۲ کشور خارجی

در نشستی با حضور استاندار، رئیس اتاق کرمان، شهردار و اعضاي شوراي شهر کرمان، مدیرکل میراث فرهنگی و جمعی از مدیران و فعالان گردشگری استان با ۳۲ تورگردان از ۱۲ کشور جهان، نظرات و پیشنهادات این گردشگران خارجی در مورد وضعیت گردشگری کرمان مطرح شد که مورد استقبال مدیران استانی قرار گرفت.

ناشناخته بودن جاذبه‌های ایران و کرمان در کشورهایی مانند اسپانیا و مکزیک، پروسه طولانی مدت و دشوار دریافت ویزا برای سفر به ایران در برخی کشورها، عدم تسلط لازم کارکنان هتل‌ها به زبان انگلیسی، وجود نداشتن تابلوهای انگلیسی‌زبان در بعضی اماکن، تبلیغات کم در خارج از ایران برای معرفی بیشتر جاذبه های ایران و کرمان، نگهداری ضعیف از جاذبه ها و اماکن گردشگری، اطلاع رسانی های ناکافی، نبود صرافی های دولتی و مناسب برای تبديل ارز در فرودگاه، برگزار نکردن ورک شاپ های ایران و کرمان در کشورهای مختلف، عدم امکان استفاده از کارت های بانکی بین‌المللی، دارا نبودن وب سایت برخی هتل ها به ویژه هتل های سنتی به زبان انگلیسی و رزرو هتل ها از ۸ ماه پیش از سفر به ایران، از جمله مسائل و مشکلات مطرح شده در این نشست بود.

همچنین تورگردانان خارجی درخواست تعامل بیشتر آژانس های گردشگری ایران با آژانس های خارجی را مطرح و ضمن بیان زیبایی ها و جاذبه های کرمان و معجزه دانستن آنها، از میهمانوازی کرمانی ها در این سفر قدردانی کردند.

رئیس اتاق کرمان در این نشست، بیان نظرات و انتقادات گردشگران خارجی در مورد کرمان را عاملی برای بهبود شرایط عنوان کرد و گفت: خوشحالیم که فعالان گردشگری ۵ کشور از ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه جذب گردشگر در کرمان حضور دارند. سیدمهدی طبیب‌زاده، با تاکید بر اینکه رقابت سختی بین کشورهای دنیا در جذب گردشگر وجود دارد، افزود: این رقابت‌ها موجب ارائه محصولات، خدمات و فرصت‌های جدید در گردشگری شده و کرمان نیز با دارابودن جاذبه های تاریخی و طبیعی به دنبال خلق تجربه های جدید و ماجراجویانه برای گردشگران است. وی ادامه داد: برند گردشگری کرمان میهمانوازی است و امیدواریم گردشگران خارجی این میهمانوازی را در استان درک کنند و ما را از نظرات و پیشنهادات خود بی نصیب نگذارند.

استاندار کرمان نیز در ادامه این نشست از کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور و با وجود هفت هزار اثر تاریخی، ۷۰۰ اثر ثبت ملی و ۷ اثر ثبت جهانی یاد کرد و گفت: استانداری کرمان توسعه و حمایت از گردشگری را جزء اولویت های کاری خود قرار داده و در این زمینه با جدیت مسائل را پیگیری خواهد کرد. محمدجواد فدائی افزود: از حضور اينگونه گروه‌های گردشگری در استان استقبال می‌کنیم زیرا ضمن تاثیرگذاری در گردشگری استان و افزایش تعداد گردشگر، سرمایه گذاری در این بخش توجیه پذیر خواهد بود. وی با تاکید بر اینکه باید در تبلیغات و معرفی کرمان بیشتر از گذشته تلاش کنیم، ادامه داد: در این زمینه و نيز رفع مشکلات زیرساختی گردشگری استان اقداماتی در دست انجام است که می توان به راه اندازی پرواز برنامه‌ای استامبول- کرمان در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد.

شهردار کرمان نیز در این نشست بیان کرد: انتظارات و درخواست های مدیران شرکت های گردشگری خارجی در شهر کرمان در دستور کار قرار می گیرد. مهران عالم‌زاده بر شناخت و معرفی آئین های ملی و مذهبی و اقلیم خاص کرمان به گردشگران تاکید کرد و گفت: توسعه زیرساخت های و توجه به فضای شهري كرمان در ساعات شب از جمله برنامه های در دست اقدام شهرداری کرمان است.

مدیر عامل هلدینگ گردشگری مارکوپولو نیز در این نشست گفت: تورگردانان خارجی در قالب یک گروه ۳۲ نفره از ۱۲ کشور از جمله فرانسه، اسپانیا، هلند، اتریش، مکزیک، آرژانتین، برزیل، پرو، کاستاریکا و بلژیک، برنامه آشناسازی با جاذبه‌ها و زیبایی‌های ایران را از روز جمعه گذشته به مدت ۱۰ روز آغاز کرده‌اند و پس از حضور در تهران، قم، نطنز، نائین، یزد و رفسنجان، در حال حاضر در کرمان حضور یافتند. حسن انصاری بیان کرد: تکمیل زیرساخت‌های گردشگری استان مانند حمل ونقل هوایی خارجی، بازاریابی و تبلیغات در خارج از کشور و برگزاری ورک‌شاپ کرمان در کشورهایی مانند مکزیک، از جمله درخواست های ما برای توسعه گردشگری کرمان است.

گفتنی است در این نشست تعدادی از تورگردانان خارجی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در مورد گردشگری ایران و کرمان پرداختند.

  اتاق بازرگانی کرمان]]>

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن