آبشارها و قنات هابُندر هَنزاجاذبه های طبیعیدانستنی های سفر و کمپینگدیدنی های بکر کرمانزورخانه هاشهرستان رابرکرمانگردیگیاهان دارویی

گلی هوک رابر

گلی هوک کجاست؟

دره گلی هوک، رابر

ثبت ویدئو توسط وحید سلطانی

این دره زیبا در بالادست رودخانه کندرتیل (سرمشک)و حدودا ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی رابر قرار گرفته است .درون دره آبشارهای متعددو لانه های پرندگان وحشی،زیبایی آنرا چندین برابر نموده که به یکی از مناطق گردشگری منحصر بفرد کرمان تبدیل شده است.
دره گلی هوک یکی از دره های استان کرمان در بخش شرقی رابر واقع شده است. جایی که جریان آب رودخانه «سرمشک» در دره ای باریک با دیواره‌های سنگی سخت و بلند در حرکت است. این دره بلند حدود ۲ کیلومتر در شیب سنگی دامنه کوه ادامه دارد و عمق آن در نقاطی به ۱۰۰ متر می‌رسد. پوشش دامنه را درختان اورس و کهکم به صورت پر کرده اند. کف این دره طبیعی را جریان آب با عمق‌های متفاوت در بر گرفته است. در بخش بالایی، فاصله دیواره‌ها بیشتر است و در میانه، دیواره‌ها نزدیک و در نهایت دره‌ای باریک را به تصویر می‌کشند. سرچشمه آب این رودخانه «چشمه بد ذات» می‌باشد.

پوشش دامنه را درختان اورس و کهکم به صورت پر کرده اند. کف این دره طبیعی را جریان آب با عمق‌های متفاوت در بر گرفته است. در بخش بالایی، فاصله دیواره‌ها بیشتر است و در میانه، دیواره‌ها نزدیک و در نهایت دره‌ای باریک را به تصویر می‌کشند. سرچشمه آب این رودخانه «چشمه بد ذات» می‌باشد.

درون دره آبشارهای متعدد و لانه های پرندگان وحشی، زیبایی آنرا چندین برابر نموده و همین ویژگی طبیعی باعث شده که به یکی از مناطق گردشگری منحصر بفرد کرمان تبدیل شده است.

آدرس: ایران، استان کرمان، شهرستان رابر، ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی رابر

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن