شهرستان رفسنجانمقالات و اخبار گردشگری

دومین جشنواره پسته و بستنی کبوترخان

شهردار کبوتر خان در گفتگوی اختصاصی با مدیر مسئول ندای کرمان از برگزاری دومین جشنواره پسته و بستنی کبوترخان خبر داد.

آقای رنجبر اذعان داشت: این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت های جاذبه های گردشگری و صنایع دستی، معرفی و ترویج بازی های بومی و محلی، معرفی پسته مرغوب این منطقه و تولید و عرضه بستنی با کیفیت بسیار مطلوب و خوش طعمی که در این محل تولید میشود، به مدت ۲ روز از ۱۳ لغایت ۱۴ تیرماه در محل کاروانسرای کبوترخان از ساعت ۸ صبح الی ۱۱ شب برگزار میگردد.

روز اول این جشنواره مراسم افتتاحیه با حضور مسئولان استانی و شهرستان رفسنجان و همچنین ۱۰۴ دهیار شهرداری بخش مرکزی رفسنجان آغاز میگردد. پس از افتتاحیه جشنواره، نمایشگاه دستاوردهای روستایی و غرفه های صنایع دستی منطقه، مسابقات ورزشی روستایی و بازیهای محلی، همراه با برنامه های شاد و خاطره انگیز برای گردشگران و علاقمندان به این حوزه برپا میگردد.

در روز دوم که مقارن با روز آخر برپایی جشنواره است در مراسم اختتامیه از برگزیدگان مسابقات بازی های بومی و محلی که از سراسر استان حضور داشته اند تجلیل به عمل خواهد آمد.

واقع شدن دهستان کبوترخان در کیلومتر ۳۵ جاده اصلی رفسنجان – کرمان و نیز کیلومتر ۷۰ جاده کرمان – رفسنجان یکی از بهترین موقعیت های تبدیل این منطقه به دهکده گردشگری و توریستی است که این مسئله در رونق و توسعه صنعت گردشگری و در نتیجه دستیابی به اقتصاد پایدار این دهستان بسیار راهگشا خواهد بود.

جشنواره پسته و بستنی کبوترخان با همکاری بخشداری مرکزی، هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان، دهیاری و شورای اسلامی کبوترخان، اداره میراث فرهنگی و اداره ورزش و جوانان شهرستان رفسنجان یکم تیرماه در محل کاروانسرای کبوترخان برپا می شود.

روستاي كبوترخان از توابع شهرستان رفسنجان در حد فاصل هفتاد كيلومتري شهر كرمان و سي كيلومتري شهرستان رفسنجان قرار دارد و جمعيت آن در حال حاظر بيش از ۵۰۰۰ نفر است .

محصول اصلي روستاي كبوترخان پسته ميباشد . كه سطح وسيعي از اراضي اطراف اين روستا زير كشت اين محصول مي باشد.سالانه چند صد تن پسته مرغوب از اين روستا به تمامي نقاط ايران، اروپا و ساير نقاط جهان صادر مي شود.

 

نقشه موقعیت کبوترخان:

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن